Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

První dny v novém domě

25. listopadu 2015 v 20:16 | Simonka
První noc v domě (z neděle na pondělí) začala slibně, děti šly spát před devátou, načež Bětka asi hodinu kašlala a pak se pozvracela. Navíc do středu postele nezi sebe a Štěpána, takže pozvracela oboje povlečení i prostěradla. To je krapet problém, když má člověk jen jedny lůžkoviny. Převlíkli jsme to, a pak už byl klid, Bětka šla spát ke mně, Míla ke Štěpánovi. K ránu jsem málem umrzla, my dva dospělí nemáme přímo deky, ale jen přehoz z naší postele (ten se vešel do kufrů - díky za dar k nastěhování do minulého nového domu :-)). Večer jsem si vzala jarní košilku s krátkými rukávy a ve 4 jsem to nevydržela a šla shánět s mobilem v ruce mikiny, bundy, ponožky a tepláky.
Až na tyhle dvě drobnosti byla první noc dobrá :-)
V sobotu jsme byli vybírat sedačku (v neděli ji dovezli) a večer jsme byli na grilování u Jurgena a Marianne.
V neděli byl Míla po nákupech, přivezl mikrovlnku a různé drobnosti. Odpoledne jsme šli s dětmi k nám na "Farmu" je tu uvnitř areálu nejen golfové hřiště, ale také rezervace se zvířaty, zebry, různé antilopy, samá divoká zvířata, která nejsou nebezpečná, proto se může v rezervaci chodit pěšky. Viděli jsme 3 druhy antilop: kudu, springbok a ještě jednu. Pak jihoafrické křepelky - guinea fowl, a spoustu králíků, domácích i divokých. Až zjistím, jak se sem přidávají fotky, nějakou přidám. Dětem se to moc líbilo. V pondělí to byla legrace, měl přijít pán na alarm a pak někdo z údržby na seznam věcí, co jsou potřeba spravit. Bylo 11 a nikde nikdo. Volám Mílovi, aby to trochu rozproudil. V 11:30 přišel chlap na alarm a začal ho spravovat. Najednou ve 12 se tu začalo rojit opraváři, přišli intalatéři a šli podráždit záchody, aby neprotýkaly. Jako na potvoru ty divné zvuky, co normálně vydávají, slyšet nebyly. Pak přišel chlap, asi elektrikář, úplně bez předních zubů, podívat na světla na zahradě proč nesvítí. Načež mi řekl, že si nevzali s sebou žebřík, takže přijdou zítra. Ještě jsem mu ukázala větrák v ložnici, který se viklá šíleným způsobem a nejde pustit v noci, protože na stejném vypínači je dalších 6 světel, které by nám svítili do obličeje celou noc. Na to mi řekl, že tam ten větrák původně nebyl, a s replikou o žebříku odešel.
Instaletéři řekli, že záchody jsou OK a vodu u zadních dveří, která prosakuje nikdonevíodkud přijdou opravit tak do týdne.
Chlap na alarm mi ho vysvětlil, ale nepřinesl dálkové ovládání ani náhradní klíče (furt máme jen jedny), říkal, že to snad bude fungovat a že mi je někdo přiveze.
Stále nemám místní mobil.
V úterý ráno přišel elektrikář, přinesl si žebřík a spravili světla na zahradě. V domě vyměnili pár žárovek a koukli se na větrák. Pak mi řekl, že na změnu vypínače, aby nám nesvítili na stejném okruhu světla s větrákem musí přijít jiný elektrikář a velmi spěšně odcházeli. Zkusila jsem větrák, jeho pohyb se nezměnil. Když jsem to na ně volala z okna, odpověděl mi, že to zkontrolovali, a že to není nebezpečné, že určitě nespadne a odjeli.
Záchody pořád vydávají prapodivné zvuky. Větrák krouží na stropě a nejde pustit v noci. Ještě že je v noci zima. Nemáme žádné dálkové ovládání ani na alarm ani na garáž, ani 2. klíče. Nefunguje mi mobil, ani internet a nemám auto.
S tímhle statusem jsme jeli navštívit školky.
Nejdřív Štěpánovu Montessorri školku, byla moc hezká, děti byly na zahradě, a celou dobu, co jsem byla s ředitelkou v kanceláři, Štěpán na zahradě prořval.
Oběd jsem vzala k Marianne, abychom stíhali Bětčinu školku odpoledne. Marianne pohlídala Štěpána, celé to prospal.
Bětky školka byla zajímavá, má být od ledna ve třídě Grade O, což jsou předškoláci, pak následuje 1. třída. Učitelka nás vzala do třídy, s Bětkou si začala házet míčem a řekla nám, ať se vrátíme zpět do kanceláře (šla se mnou Leonie, někdo nás tam musel hodit). Pak tam Bětku měla asi půl hodiny samotnou. Pak přišli obě zpátky, Bětka byla moc spokojená, učitelka říkala, že je moc šikovná, jen moc nerozumí anglicky (to jsme teda nevěděli :-)), že umí barvy a počítat, ale neumí části těla a tvary, tak že to máme procvičovat. Bětce se školka moc líbila, rovnou říká, že bude chodit do školy!!!!! a Štěpán do školky.

Odpoledne u Marianne jsem se velice bavila při čtení mailů mezi Mílou a naší Údržbou. Stálo by to za přepis.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Havrda | E-mail | 26. listopadu 2015 v 18:46 | Reagovat

Cítíme s tebou začátky jsou jak je vidět Krušné držíme palce posílíme pusu mata

2 Misa | 26. listopadu 2015 v 22:41 | Reagovat

Ahoj Simco, z Tebe je uplna spisivatelka. A já si to konečně precetla. Jste samé vzrušo. Ty to všechno zařídit, mas na to už praxi a talent. Co Mila ma hodně práce? Moc na Vás myslíme, mamka už by se za Vámi rozjela. Martin je na zabiti a já v jednom kole. To je dobře, ze mas tu paní Mariane s dcerou. Posílám velkou pusu dětem a zase nápisu. Dávejte na sebe pozor a nenechávají Stepu plakat. Začíná advent, tak udělám věnec možná dva. Mamka už jeden dostala od maminky Dana, co ho učí Cj s Martinem. Byli jsme včera od Klubu mladého diváka na tanečním moderním představení ala cirkus v Hibernii. Bylo to moc pěkný, vtipny, byli tam ty "Deamann" z Česko ma talent  a další tanečnici jmenovalo se to Looser. Tak dobrou noc, jdu spát doufám, ze Te to nezbude uVas už je skoro půlnoc. Pa dobrodruhů, pusu Mísa.

3 Alena H | 27. listopadu 2015 v 14:10 | Reagovat

Moje zlatíčka,
ať jsou příští dny pestřejší a veselejší doufám,že má Bětuška už zlobivý zoubek venku a Stěpánek se jenom směje,jak ho známe doma.Možná,že máme pro vás překvapení-napíšu!Kdy dorazí kontejnery-už něco víte? Zas napiš-moc pus mata.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama