Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Vánoční cukroví a stromeček v létě

13. prosince 2015 v 7:50 | Simonka
Na čtvrtek jsme se dohodly s Leonie, že zkusíme udělat cukroví. Nejdřív jsem měla trochu problém nakoupit ingredience. I když musím je pochválit, kypřící prášek do pečiva se prodává po pikslách, žádné mini pytlíčky a vanilka také úplné megabalení. Zato ořechy všeho druhu jsou tu hrozně drahé, přitom pekanové a makadamové oříšky se tu pěstují.
V poledne bylo víc než 38 stupňů, což má své výhody a hodně nevýhod pro pečení cukroví. Jedna výhoda je, že když si nevyndáte včas máslo z lednice, nevadí, dáte ho na 10 minut na sluníčko a hned je připravené na těsto, líp, než když ho dáte na topení.
Nevýhoda je, že je u zadělání těsta hrozné vedro, takže z toho plyne ponaučení, že nejlépe se těsto zadělává v plavkách. Což jsem po obědě učinila.
Připravila jsem 2 těsta - linecké a vanilkové rohlíčky. Když jsem vyzvedla Bětku ze školky (chodí do prázdninové školky, aby trochu poznala prostředí a děti), tak jsme začali.
Myslela jsem, že to zabere tak 2 hodiny. Začali jsme kolem 15:30, skončily jsme v 21:00.
Začali jsme rohlíčkama. Poznámka pro zkušené kuchařky, vím, že těsto se má odležet do druhého dne, akorát na to nemám čas. 3 hodiny mu stačily.
Trochu problém je s dětma, válí kde co, jen ne rohlíčky a když už se dostanou k rohlíčkům, tak je těsto tak rozměklé teplem, že z něj nic valného vyválet nejde. Takže jsme průběžně nepoužité nebo naopak příliš použité těsto strkaly zpátky do lednice. Děti to vydržely až po linecké koláčky, cca 2 hodiny. Pak si šly hrát k sousedům a po večeři si je vzal Míla. V průběhu večeře a dalších nezbytných úkonů pokračovala s cukrovím Leonie. Ještě v době, kdy pracovaly i děti a zrovna bylo potřeba vyndat vanilkové rohlíčky z trouby, rozválet každému dítěti další placku na vykrajování (v té době tu byl i Tim od sousedů, takže 3 placky), rychle je strčit do cukru a dát do trouby další várku, přivezli zahradní nábytek. Takže superchaos jako vždy.
Další výhoda je, že při dělání cukroví se dá pít pivo, to by mně v Čechách asi nikdy nenapadlo. Poslední fáze lineckého byla pocákat ho čokoládou. Rozehřála jsem čokoládu v mikrovlnce, a jak jsme my Evropanky zvyklé, rychle jsme ji začaly spotřebovávat, aby neztuhla. Po čtvrt hodině jsme zjistily, že opravdu neztuhne nikdy (spíš se dál roztéká) ani na koláčkách, pokud je nevrazíme do lednice. Když jsem je druhý den přendavala do krabiček, zkoušely to na mně s roztékáním téměř okamžitě po vyndání z lednice, tak nevím, jak je budeme jíst. Vypadají hezky.

Protože jsem ve čtvrtek koupila stromeček, tak jsem ho v pátek chtěla sestrojit a ozdobit. Myslela jsem, že to bude jednoduché a rychlé, vždyť je přece umělej. Nebylo. Jen rozplést větvičky mi trvalo hodinu. Další fáze byla světýlka. Ty normálně dělá Míla, zalovila jsem v paměti do dětských let, když jsem je nandavala s tátou. Byla to přece hračka. Trvalo mi to 3 hodiny. Totálně jsem se zpotila (plavky by se hodily) a i přesto, že jsem na začátku všechna světla rozpletla a začala od prostředka, úplně rovně, na konci se mi šňůry zkřížily, takže na jedné straně stromku dole jich je najednou hodně a vzadu žádná. Ještě že je u zdi. Další problém bylo zapojení do sítě. Musela jsem si dojet koupit prodlužovačku, což je poměrně těžké, protože tady prodávají prodlužovačky s hodně zástrčkama, ale šňůrou dlouho asi 20 cm. No nakonec jsem ji našla. Stromeček jsem ozdobila, i když se jevil jako velmi nestabilní. Zatím drží, tak uvidíme, jestli vydrží až do Vánoc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama