Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Volný víkend

4. prosince 2015 v 8:04 | Simonka
Poslední listopadový víkend byl celkem nabitý. V sobotu ráno (v 6:45) jsme dorazili k Pioneer House, kde se v přilehlém parku pořádá afrikánský trh. Afrikánský rozuměj farmáři z okolí, původní Bůrové, takže 95% bilých. Má celkem atmosféru, sehnat se dá kde co, včetně různorodé snídaně (trh končí v 8:00). K snídani se kromě různých sladkostí a kaše dá koupit i šašlik. Je tam plno i takhle brzo ráno.
Koupili jsme zeleninu a maso a pokračovali jsme se dívat po nábytku. Odpoledne od 5 měl Míla Vánoční večírek v havajském stylu. Sobota byla zvláštní hlavně tím, že byla příšerná zima, tak 19 stupňů, což jsem tady ještě nezažila. Takže na párty jsme celkem mrzli. Děti hlídala Leonie, což bylo dost statečné rozhodnutí vzhledem k tomu, že jim nerozumí a oni ji taky ne. Ale proběhlo to výborně. Děti s ní dělaly perníčky a zdobily stromeček, z čehož byly úplně nadšený.
A my jsme si to užili.
Zajímavé bylo, že na party dělali různé soutěže - podlézali lanko v různé výšce (při tom si Míla rozthl jediné bílé kalhoty :-)), pak také měli soutež v individuální tanci, 6 dobrovolníků, kteří se museli samostatně svíjet do moderního rytmu, a několikrát to opakovali, než vybrali vítěze (to myslím, že by se u nás moc neujalo). Také udíleli ceny něco jako "anti award" za největšího řvouna v kanceláři, za toho, kdo zůstává nejdéle, za toho, kdo nejvíce protahuje meetingy atd. Bylo to dost vtipný a kupodivu se nikdo neurazil. Afrikánci (ti bývalí Búrové) jsou fakt zvláštní, jakmile se jich sejde víc furt mluví jen afrikánsky a jen spolu, prý to dělají i v práci.
V neděli už bylo zase vedro, tak jsme se spíš koupali, Míla byl na nákupu s Bětkou, Štěpán se mohl vzteknout, že odjeli bez něj (spal), prostě klasika. Odpoledne jsme šli ke Club House na hřiště. Děti byly nadšený a mně tam pokousali komáři.
Včera jsem byla s dětmi sama na nákupu, v hoby marketu. Na webu psali, že mají zahradní nábytek, v reálu měli jeden kulatej kovovej stůl a jedny kovový židle. Výběr zahradního nábytku celkově nic moc.
V úterý nám přivezli nový nábytek, tak už to působí aspoň trochu útulněji a v pátek nám mají přivézt naše věci, co letěli, tak jsem zvědavá, jestli dorazí. V úterý večer tu byla hrozná bouřka, děti se báli a Míla odjel na 2 dny do Lesotha. Lilo jako z konve.

Přes ulici máme sousedy, také Němce, kteří mají 2 kluky, jeden 4,5 druhý skoro 3 roky. Děti s nimi hrají Susan a Andy jsou moc fajn, jsou z Mnichova, Andy původně z Rakouska. Kluci chodí do německé školky, ale od ledna budou chodit se Štěpánem do školky. Starší je Tim a mladší Felix, Štěpán se s Felixem pěkně mlátí, budou z nich mít ve školce určitě radost. Je to Montessori školka, mlácení a ječení je tam zakázané.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Martina | 7. prosince 2015 v 21:05 | Reagovat

Ahoooj, tak jsem vám sem poslala právě dlouhý komentář, ale vypadá to, že mi to "spadlo":-( Moc vás pozdravuju, už snad konečně zvládnu ten skype a jsem ráda, že si můžu občas něco přečíst. Neslibovalas, Simčo, náhodou, že se naučíš sem vkládat fotky?:-) Pa a pusu a piš dál!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama