Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Léto v Africe a příprava na školku

8. ledna 2016 v 14:29 | Simonka
Je tu vedro. Hrozný vedro, včera bylo přes den 42°. Když jsme šli spát kolem půl jedenáctý, v ložnici bylo 33°. Stropní větráky jedou 24 hodin v kuse. Všechny. Dům je prohřátej a přes noc nestihne vychladnout.
K výletům, kde jsme všude byli o Vánocích se dostanu později. Teď pár zajímavostí.
Tak jak se tu jezdí vlevo na silnici, tak jsme při pěším okruhu na Stolové hoře v Kapském městě zjistili, že se také chodí vlevo. Což je zaprvé srandovní, vyhýbat se všem zleva. Zadruhé je zajímavé, že jsme to zjistili až po 1,5 měsíci pobytu. Člověk kam jde, všude jede autem, a když jdeme pěšky po Silver Lakes, tak většinou jiného pěšáka nepotkáme.
Když jsme doma, tak se celkem nic zvláštního neděje. Je vedro, takže děti si užívají bazén a babičku s dědou.
Občas jdeme na golf, musíme vstát kolem páté, vychází se v 6:30, aby tam člověk nechcíp vedrem. Světlo je tu už kolem 4 ráno, takže to člověku ani nepřijde moc divné, že tak brzo vstává. Navíc kolem 5:30 přiběhne Štěpán úplně svěží s provoláním "Není tma, musíme vstát". Teď si to naštěstí užívá babička :-).
Zajímavé je, že zatímco všude platí "Africa time" - co se nestihne dnes, stihne se zítra, nebo pozítří nebo někdy jindy, na golfu tohle neplatí. Šíleně ženou dopředu, striktně to hlídá maršál a furt všechny buzeruje, ať jdou rychleji. Na jamku má nastaveno 10 minut, což když jde flight ve 4 hráčích, různých úrovní hry, tak to jde fakt blbě stihnout. Normálně v Evropě se počítá 15 minut na jamku. Ale zase díky tomu jsme do 9 doma a nestihnem to šílený vedro.
Včera jsme byli kupovat uniformu do školy pro Bětku, koupila jsem 4 páry trik a kraťasů, batoh (s emblémem školy) a lunchbox (krabičku na jídlo), svetr a čepici, vše povinné, bratru za 3000 Kč. To by mně zajímalo, co budeme dělat s tím oblečením, kterého má plnou skříň. A to byla letní uniforma, v dubnu se bude kupovat zimní. Zajímavé je, že od školky mají povinný batoh s emblémem školy, ale od 4. třídy můžou mít batoh jaký chtějí. Ale oblečení-uniforma zůstává. Jinou uniformu má školka, jinou první stupeň jinou druhý atd.
Bětka nechtěla ani pro uniformu dojet, ani si ji obléknout a večer ji ani neukázala Mílovi. Přitom do školky se strašně těší. Když jsem se ji na to ptala, řekla mi, že se jí nelíbí (má tmavě zelené triko a modré kraťasy) a že chce každý den nosit něco jiného. Tak to jsem zvědavá, jak ve školce zařídí, aby uniformu nosila s pýchou (to mají napsáno na webu).
Štěpán do školky uniformu nemá, zato dostal seznam výtvarných potřeb - dlouhý na stránku. Zkusila jsem v jednom hypermarketu nakoupit, koupila jsem 3 věci, zbytek ani ťuk. Má tam úplně přesně které pastelky od které firmy, nůžky od firmy, barva nůžek a velikost, no fakt neuvěřitelný. Tak jsem seznam vzala, zašla k nám do papírnictví a mezi dveřmi jsem ho vrazila do ruky prodavačce, ta se mnou 3x obešla celý obchod a všechno jsme měli. Stálo to asi 800 Kč. Asi tři věci ze seznamu jsem v životě neviděla. Tak jsem zvědavá, co za výtvor z nich Štěpán přinese. Také má 3 sešity (linkované????), které jsme měli za úkol (my rodiče) vevnitř podepsat a zabalit do hnědého papíru a do plastového obalu. Tak první jsem vymejšlela, pak balila, a když jsem zabalila zadní desky a sešit zavřela, tak mi papír po celé délce prasknul. Holt tyhle úkoly pro rodiče obnášejí příliš velkou inteligenci. Štěpán bude chodit do Montessori školky, hned vedle Bětčiný školy. Bude ve skupince 3-6 let. V rámci adaptace nám řekli, že obejmout a odejít je nejlepší, tak jsem na to zvědavá….Aspoň, že tam má jídlo, Bětce budu muset chystat jak svačiny, tak oběd.

Příští týden bude ještě schůzka u Bětky ve školce, tak jsem zvědavá, jak dlouhý bude seznam u ní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dena Hviezdička | Web | 8. ledna 2016 v 14:39 | Reagovat

Fíha, musí tam byť zaujímavý život, tie veľké teplá nezávidím, ale stále lepšie ako veľké zimy. Tie zoznamy, tiež sila, farbu nožničiek, to mi príde zbytočné, ale čo už. A tie 3 neznáme výtvarné potreby, tiež by ma zaujímalo, čo sa s tým dá robiť.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama