Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Zkušenost z jiného století

14. února 2016 v 13:56 | Simonka
Minulý týden jsem zažila něco neuvěřitelného. Po všech peripetiích s přihlášením Bětky na flétnu (podrobně napíšu jindy, až budu mít stěžovací náladu), my hlavní učitelka přes muziku ve škole nabídla, že ji můžu ještě zapsat na piano nebo na housle. Svěřila jsem ji sladké tajemství, že bych ji sice na klavír přihlásila, ale nemáme klavír. Dostala jsem od ní 2 kontakty na pronájmy klavírů. Jeden byl letáček s webovou stránkou, prostě normální. Druhý byl pán, který jim dodává a ladí klavíry ve škole, s tím, že ten je nejlevnější. Jen jméno a telefon.
Na první se mi nějak nepovedlo dovolat, na druhý ano. Chtěla jsem se informovat, prostě se vyptat, jak to chodí a tak. S pánem jsem od úterý do čtvrtka mluvila asi třikrát. Všechny hovory probíhali tak, že on celou dobu říkal, že mně vůbec neslyší a že je špatný spojení, v průběhu celého telefonu. Nějak vydedukoval, že se ho ptám na klavír. A on že má klavír na půjčení, že ho může v pátek přivézt, ať mu napíšu adresu. Snažila jsem se zeptat, jestli můžu ten klavír předtím vidět, někam se dojet na něj podívat. A on nakonec po dlouhé litanii, neslyším vás, špatný signál atd. mi řekl, že ho v pátek přiveze a když se mi nebude líbit, zas si ho odveze.
To mi přišlo hodně divné, ale vypadalo to, že se bez toho dál nedostaneme. Napsala jsem mu do sms adresu, načež následoval další hovor - vůbec vás neslyším, nerozumím atd. jak se k vám dostanu. Tak jsem mu to vysvětlovala, takový požadavek jsem ještě neslyšela, všichni tu mají navigaci a bez ní neudělají ani krok. I já ji mám v telefonu, funguje perfektně.
Domluvili jsme se na pátek v 11:00. V 10:00 jsem mu ještě zavolala, jestli s tím počítá, on že ano a jestli ho pustí přes bránu. V 10:50 mi zavolali z brány, jestli je přijímám. Už tohle samotné je tady příhoda jak z Marsu, nikdo tu nejezdí ve smluvenou dobu, vždycky jedou pozdě a ani je nenapadne zavolat.
Ve čtrvtek mi měl přijet chlap opravit panic button ve 12:00, v 13:00 mu volám, kde je a on že může dorazit tak ve 14:00 jestli budu doma. Pohoda ne?
V 11:00 mi volal pán s klavírem z brány, že v životě neviděl takovej bordel, že ty jeho pomocníci museli do fronty pro pěší, že je zapisujou a on na ně čeká. (To je normální, to dělaj na bráně vždy, někdy to trvá i půl hodiny) A jestli nemůžu přijet (Fakt nevím, čemu bych pomohla, když nemají problém, jen musí vydržet chvíli byrokracie), řekla jsem mu, že můžu, ale musí mi říct, na které bráně je (máme 2) a on, že už mně zas neslyší, že vedle něj je náklaďák a je hrozně hlučnej. Nicméně než jsem vyndala nákup, už byli tady. Pán se představil, bylo mu tak 85, na korbě piano, docela pěkný, normální, jednoduchý, hnědý, přikšírovaný. A on, že jsem ho chtěla vidět, tak jestli se mi líbí. (Samozřejmě jsem ho chtěla vidět ve smyslu funkčnosti a ne jestli je nějak extra hezký). Dva černý ho vyndali, se šoupadlem ho přesunuli k nám do jídelny. Pán ho prozkoušel, jestli se po cestě nerozladilo. Prostě normální, dobrý, naladěný piano. A pánzačal papírovat. Nechtěl nic za dopravu, jen měsíční nájem 300 randů. Vyndal zápisník a tam si rukou napsal naší adresu, a větu že nám pronajímá piano na rok za 300 randů. Pod to napsal, že si ode mne vzal 1 měsíční nájem 300 randů a podepsal to, a dal mi kopii. Já nepodepsala vůbec nic, ani žádnou garanci (přece jen nějakou cenu piano má) ani smlouvu prostě nic. No úplně neuvěřitelný.
V úterý mi řekl, že ho v pátek přiveze a v pátek ho tu na podání ruky nechal.
Možná se pletu, ale tipuju, že takhle to tady chodilo za Apartheidu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika | 14. února 2016 v 14:43 | Reagovat

Jo, jo, úžasný zážitek. Jen takových víc.
A i v Čechách bych si je přála :-)

2 Martina | 10. března 2016 v 7:54 | Reagovat

Moc hezké:-) Ať jde dětem hraní od ruky, předpokladám, že to Štěpu nemine...

3 Dadák | 31. května 2016 v 11:40 | Reagovat

300 na rok nebo měsíc?
Přiznávám, že mě termín "černej" dráždí...
😆

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama