Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Školní grilování

2. března 2016 v 8:00 | Simonka
Tento pátek jsme měli akci Anniversary Braai - neboli Výroční grilování. Akce se odehrávala na hřišti před základkou. Každý kampus má své hřiště, dohromady 3 velká zatravněná hřiště na kriket, fotbal atd.
Akce začínala v pátek v 17:30, aby se mohla zúčastnit celá rodina (i pracující, to by se naše české školky mohly přiučit). Celé odpoledne to vypadalo, že bude bouřka, a tím pádem by grilování odložili, ale naštěstí nakonec začalo pršet až v 21:30 a to už jsme byli zpět doma.
Akce to byla neuvěřitelně vydařená. Když jsme přicházeli, procházeli jsme kolem asi 30 už roztopených grilů na kameném parkovišti před hřištěm. Co gril to polovina barelu, podélně rozříznutý, překrytá pletivem.
Na hřišti jsme se usadili na naší deku u banneru třídy a šli jsme projít atrakce - skákací hrad, Monkeynastix opičí dráhu, diskotéku, malování na obličej, zmrzlinu. Bylo toho hodně a žádný povinný program. Bětka si samozřejmě šla vysedět frontu na malování na obličej. Malování na obličej, drobnosti a svítící tyčinky prodávali 4ťáci z gymplu, co si tímto vydělávali na maturitní večírek. V průběhu jednoduše Míla odešel udělat maso na grilu, Bětka se jednou ztratila, ale pak se zas sama našla. Dokonce měli ke svítícím tyčinkám spojky a nešetřili s nima, takže naše příšerky měly oba svítící obojky ze čtyřech tyčinek. I když jsme si moc nepovídali s ostatníma, moc jsme si to užili. Ostatní rodiče, co se znali, to zas využili na normální grilování-pokec se známými. Jediný bod programu byl dort, ketrý byl nádherný a obrovský. Půlka ho tam zbyla, dospělí si v podstatě nedali, jen děti. Po cestě k autu se nám Míla s dětma ztratily a hledala jsem je asi půl hodiny. Naštěstí se pak zase našli.
U Monkeynastix se s námi dala do řeči Bětky instruktorka, že byla v Čechách na líbánkách (teď o Vánocích) a že v Praze pršelo, ale Český Krumlov byl krásný. A že se jim tam hrozně líbilo.
Na diskošce Štěpán tancoval :-) byl fakt srandovní. Chodí na Dance Mouse, což jsou nějaký tanečky, ukazuje vždy jen hlava, ramena, kolena, palce… tak jsem byla překvapená, jak hezky tancuje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama