Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Dvojitá narozeninová oslava

20. května 2016 v 17:45 | Simča
Slavení jsme začali už v pátek 13. v den narozenin. Napekla jsem 90 mufinů, pro Bětku velké, pro Štěpána malé.
Nejdřív jsem dopoledne absolvovala u Bětky ve školce Den Matek - malování dětí s maminkama. To bylo úžasný, těžký obrázek, říkali postup, takže skoro celé malovala Bětka, a výsledek super!!! Tři kočky, co koukají na měsíc.
Pak jsem plynule přejela do Štěpánovi školky, kde jsem se zúčastnila oslavy. Všechny děti z obou tříd seděli v kruhu, Štěpánovi paní učitelka zapálila svíčku. On dostal korunu a postuně oběhl 3 vnitřní kruhy, každý za jeden rok života a děti říkali, co dělají děti v 1 roce, ve 2 a ve 3. Byly fakt šikovný, hlásily se a odpovídaly. Paní učitelka i říkala, že Štěpán se narodil na jiném světadíle, v Evropě a ukazovaly si to na globusu. Pak Štěpán sfouknul svíčku a rozdával mufiny. Paní učitelka říkala na přeskáču jména, a já jen koukala, že kromě 3 dětí, je Štěpán všechny znal a všem správně dal. On si totiž hraje jen s Felixem a Timem (to jsou kluci od sousedů) a s paní učitelkou.
Odpoledne nám přivezli skákací hrad a stolečky se židličkama pro děti na sobotní oslavu. Když jsem totiž sousedkám říkala, že budu dělat oslavu, hned se ptaly, jestli objednávám skákací hrad. Že v květnu je už trochu chladněji, ale nikdy neprší. Takže jsem objednala hrad, občerstvení v clubhousu, zarezervovala místo u hřiště před clubhousem, napekla dorty a přečetla si předpověď, že v sobotu má pršet. V sobotu jsme se probudili rovnou do deště. Ale do pořádnýho. Takže v 11 jsme odpolední oslavu přesunuli k nám domů. 12 dětí, 15 dospělých, prostě pohoda. Naštěstí jsem měla jako bod programu Sand Art, obrázky z písku, které děti zabaví opravdu na dlouho a dají se sypat a lepit i uvnitř i venku. A opravdu je zabavily na více než hodinu.
Party jsme začali dorty, které měly velký úspěch po vizuální i chuťové stránce. Dvě noci strávené zdobením se během 10 minut rozplynuly, lépe řečeno přesunuly do přítomných břich.
Pár zajímavostí. Jedna holčička (černá) si za celou oslavu nesundala kapucu. Rodiče, kteří přišli společně s dětmi si s sebou přinesli bundu, kterou měly celou dobu připravenou na oblečení. Jsou tu zvyklí, že v domech se netopí bývá v nich tak 16 stupňů. Rozproudila se debata o všem možném, také o služkách, ze které vyplynulo, že nejhorší, co se služce může stát je, když dělá služku u bohaté černé rodiny. Jeden takový pár vyprávěl, že si všechny služky prověřují, protože manželka je státní zaměstnanec, uděluje licence na těžbu. No kam se hrabe Nagyová. Taky jsme slyšeli spoustu příběhů, jak služky kradou a odnáší potraviny, když jedou domů atd. A celé to poslouchala Brenda v kuchyni. Což samozřejmě všichni věděli, vůbec jim to nevadilo. Takže bych řekla, že spíš než rasismus tu existují třídní rozdíly až nesnášenlivost.
Oslava se vydařila, poslední děti odcházely v 19:45. Což je docela výkon od 14:30. Zajímavé je, že všichni přišli na čas, kromě Čechů :-). Většinou tu jsou narozeninové oslavy ohraničené z obou stran od-do.

Skákací hrad ležel celou sobotu i neděli na zahradě sfouknutý, a krásně na něj pršelo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 K. | Web | 20. května 2016 v 18:05 | Reagovat

hezkýý bloog

2 Kogy | 27. května 2016 v 11:41 | Reagovat

Pronájem skákacích hradů na různé párty a oslavy dětí:

http://www.happytimes.cz/nafukovaci-atrakce/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama