Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Není marcipán jako marcipán

16. května 2016 v 14:50 | Simča
Minulý týden měly naše děti narozeniny. A protože je mají ve stejný den, ve čtvrtek na mne čekala výroba 2 dortů (jeden dvoupatrový, takže 3 korpusy) a cca 90 muffinů. Muffiny jsem dělala poprvé v životě. Sehnala jsem od sousedek a kamarádek kontakt na obchod s pekařskými potřebami a vyrazila tam. Měli v podstatě všechno, a většina ingrediencí byla levnější než v Praze. Například fondán a marcipán. Protože jsem z Prahy zvyklá dělat potahy z marcipánu, zajásala jsem, že ho za a mají a za be, že je levnej. Tady bohužel neplatí naše evropské zákony, že na každém výrobku musí být napsané složení, takže většinou tam není napsané ze složení vůbec nic, natož gramáž ingrediencí. Nakoupila jsem hlavně marcipán a ve čtvrtek večer začala barvit a potahovat. Nejdřív mi bylo divný, že marcipán chutná jako marcipán, ale ne tak úplně. A když ho obarvím ještě změní chuť. dokonce jsem kvůli tomu vzbudila Mílu, přišlo mi, že po celém dni ochutnávání korpuů a muffinů jsem už ztratila všechnu chuť. Míla pravil, že je to trochu zvláštní, ale furt dobrý a šel zase spát. Příšerně se to trhalo. Konečně jsem potahla oba korpusy na dvoupatrový zámek Ledové království nejdřív modrou potom bílou a v okamžiku jakmile jsem to strčila do lednice, začal celý dort neuvěřitelně téct. Vůbec nechápu, kde tam tolik tekutiny vzalo, tolik ji vyteklo za ty dva dny v lednici. Ještě teď mám všechny škvíry v lednici modré. I když jsem postupně utírala. Zajímavé je, že kromě te modré cukrové fontány dort vypadal naprosto nedotčeně, krásně vše drželo. Po tom, co se marcipán hrozně trhal, jsem zbytek dortů potáhla fondánem, který jsem měla ještě z Prahy. Ve čtvtrek večer se mi ještě jako na potvoru zdrcnul krém na muffiny, který jsem zachraňovala, zachraňovala, až jsem ho nakonec v 10 udělala nový.
V pátek večer jsem zjistila, že se mi fondán na druhém dortu (s krtečkem) úplně rozblemcnul, řešila jsem to přes messengera s Dášou. I přes velmi dobré rady, které se budou hodit hlavně na příště, jsem v 11 večer potah sundala a udělala nový. Dokonce míchaný pražský a jihoafrický. Dobrý ten už vydržel, šel ozdobit.
V pátek jsem se ještě jednou stavila v pekařském obchodě, chyběla mi jedna formička na kytky. Tentokrát tam byl jiný prodavač, vypadal, že ví o čem mluví. Když jsem si mu postěžovala na marcipán, zeptal se mně odkud jsem a prozradil mi, že tady se nedělá marcipán jako v Evropě, 100% mandlí, ale jen 30% mandlí.

A to jsem si myslela, že marcipán je terminus technicus, že to slovo rovnou znamená 100% mandlí. Jak je vidět, jak kde.

Dorty můžete vidět zde
https://www.facebook.com/simona.burianova.980/media_set?set=a.10153007895155190.1073741835.712940189&type=3&pnref=story
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika | E-mail | 16. května 2016 v 22:26 | Reagovat

Hezká zkušenost, tak hlavně dětem jestli dorty chutnaly. A ještě jednou všechno nejlepší Bětušce a Štěpánkovi!

2 Morous | 12. srpna 2017 v 8:37 | Reagovat

Pomůcky pro cukrářky, které rády pracují s marcipánem a dalšími cukrářskými hmotami:

http://www.eshop-lilie.cz/kategorie/pomucky-na-cukrarske-hmoty/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama