Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Červen 2016

Africké intermezzo

9. června 2016 v 20:36 | Simča
Předem upozorňuji, že tahle kapitola není pro mamku. Takže teď to zaklapni! A nečti dál!

Asi před třemi týdny jsme měli jet do Port Elizabeth na krátkou dovolenou, Míla služebku. Obě děti byly nemocné, takže jsme s nimi zůstali doma. Lépe řečeno já s nimi zůstala doma a Míla odjel normálně na služebku. Jen tentokrát už v sobotu.
V sobotu večer jsem dávala děti spát. Zrovna jsem byla u Štěpána, když slyším něco velmi podobného ohňostroji - z velké dálky. Ale velmi čistě. Říkala jsem si, trochu jako střelba, ale asi ohňostroj. Najednou přišla Bětka a říká:" slyšelas to mami, co to bylo?" "Asi ohňostroj Bětuško, běž spát", a ona "ne ne, já se dívala z okna a žádný ohňostroj jsem neviděla". V klidu jsme šli spát.
Za pár dní si s holkama na hřišti povídáme o kouři, který je každý den intezivněji cítit venku kolem domu. Z hřiště je kouř dobře vidět, je odněkud z Mamelodi (township) za dálnicí, která je od nás asi 500m. Susan říká, že to jsou ohně, které dělají před chýšema, aby se zahřáli.
Teď je tu zima, ráno 7 stupňů, přes den na slunci až 22. Jakmile zaleze zase 7.
Dostáváme se k tomu, že Mamelodi a okolí je za dálnicí. Vyprávím příhodu, co jsem psala v odstavci výše a Susan (sousedka) na to říká: " jo, já to taky slyšela. Víš, že v Jihoafrický republice jsou ohňostroje zakázaný kvůli suchu?"