Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Perličky

5. listopadu 2016 v 10:19 | Simča
Od září mi leze Brenda hrozně na nervy. Přijde mi, že nic nedělá. Asi jsem přecitlivělá. Kromě toho nám vyplácala data, takže nám posledních 5 dní října nešel internet. No spíš pomohla vyplácat ten zbytek. Můj drahý manžel mi poradil, že místo, abych ji vyhodila, mám jí to nejdřív všechno říct. Když to říkal měsíc, napsala jsem si seznam, co mi vadí. Po dvou chválících větách (…líbí se mi, jak luxuješ a vytíráš…) jsem ji krapet seřvala, i včetně toho internetu. Výsledek: mně se hrozně ulevilo, že jsem jí řekla vše, co se mi nelíbí a že jsem jí konečně zhluboka vynadala, po ní to hladce steklo, ale dá se říct, že se snaží - hlavně když hlídá děti, opravdu si s s nimi hraje.

Ve středu měl přijít elektrikář opravit 2 světla. Nepřišel. Ve čtvrtek v 7:00 mi zavolali z brány, že je tam elektrikář. Pustila jsem ho dovnitř. Jen připomínám, že nejpozději v 7:30 vozím děti do školy a ve čtvrtek bylo 3. což znamená, že má drahá polovička má uzávěrku. V 7:25 dorazil elektrikář, sám, ostatní ho tu vyklopili a odjeli. V půl jsme si s Mílou vyměnili větu "Ale já tu s ním nemůžu zůstat musím do práce/s dětma do školy", načež Míla pravil, že je radši vezme do školy. Něco po 8 měl elektrikář opravené jedno světlo (teď sice zase nejde, ale předtím šlo) a u druhého řekl, že musí vyměnit drát. Půjčil si ode mne nabíječku na telefon, sedl si před otevřenou garáž na trávu a jal se čekat, až mu přivezou drát. Ten mu přivezli po 3 hodinách. To už jsem nadávala, že musím aspoň na nákup a ne tu čekat na drát. Pak to spravil (zatím funguje) a odjel ve 12:30. Tomu se říká produktivita práce!
A protože měl Míla ten den narozeniny, pekla jsem mu dort. Je listopad, jahodová sezona v plném proudu, tak jsem se po cestě pro Bětku zastavila pro jahody. Nikde je neměli. Celkově, poté i s Bětkou jsme byli ve 2 Woolworthech, v Pick n Pay, ve Food Lovers Marketu. A fakt je nikde neměli. Samozřejmě u každého obchodu, kde jsem nic nekoupila, mne to stálo aspoň 2 randy za parkování. Nakonec jsme je sehnaly ve Sparu a přivezla jsem Bětku pozdě na angličtinu. Holt není to tak jednoduché udělat čokoládový dort s jahodami v jahodové sezoně v Jihoafrické republice.


Příští týden budu shánět svíčkovou, tak uvidíme, jak náročné to bude.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 veronika | E-mail | 5. listopadu 2016 v 22:31 | Reagovat

Simi, dorty jsou krásné a určitě byly i dobré. Mílovi dodatečně vše nejlepší k narozeninám.
A neboj až začneš chodit do práce, bude hůř :-) píšu z vlastní zkušenosti :-)
Mějte se hezky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama