Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Potopa

20. listopadu 2016 v 16:34 | Simča
Minulé pondělí se po horkém víkendu konečně zatáhlo a po poledni přišla pořádná bouřka. Lilo jako z konve, blýskalo se, bouřilo, bouřka se točila přímo nad námi 2 hodiny. Ze zahrady jsme měli krapet jezero. Dokonce na obou stranách, normálně bývá jen vzadu. Ale do domu neteklo. Pak mi psala Susan, že jí přestala jít elektrika a crčí ji voda ze zásuvek.
Ve 2 bylo těsně po dešti a já jsem vyrazila pro děti do školky. Bětka byla domluvená s kamarádkou, že ji vezmem k nám na hraní. Takže jsem nejdřív chtěla jet pro ni, pak ve 3 pro Štěpána. Když jsem projížděla přes golfové hřiště, všude byla potopa, spoustu aut zastavovalo kolem mostu a fotili si rozvodněnou říčku.
Dojela jsem ke druhé bráně, kterou jezdím do školy a bylo mi divné, proč tolik aut stojí ve frontě na vstup do estatu. Když je velká bouřka bývá hodně vody právě na Silver Lakes Road, která vede od druhé brány. Pár aut se otočilo a nevyjeli ven, ale pár jich normálně projelo. Tak jsem si řekla, že to risknu. Vyjela jsem ven a po pár desítkách metrů jsem zjistila, že v nejnižším místě je jezero, kde jsou utopená auta. Z některých ještě vylézali lidé, když vylezli do vody, měli ji po pás a odcházeli směrem na vyšší místa.
Otočila jsem to, stejně jako všichni, což znamelo, ža se ta silnice absolutně nepohla, úplně všude byla zácpa bez jediného pohybu. Oni se totiž neměli kam pohnout. Tahle silnice vede na hlavní silnici a do města, nebo do naší školy. Ale ve druhém směru po 2 km končí. Po cestě vede k nám do Estatu, ale jen pro ty, co tam bydlí. Dále do další školy a do dalších cca 3 estatu. Nebo prašnou cestou na Cow House Market, kam se jezdí buď na pivo nebo na kola. Toť vše, žádný výjezd z ní není. Za to je poměrně frekventovaná.
Tak jsme tam tak stáli a stáli asi půl hodiny bez jediného pohybu. Pak u nás v Silver Lakes otevřeli obě dvě brány a náš Estate na celé odpoledne fungoval jako silnice - spojnice mezi Silver Lakes Road a výjezd do města.
Když jsem jela po Glen Eagles (to je naše hlavní silnice, vede celým Estatem) k hlavní bráně, viděla jsem, že v místě největšího jezera na Silver Lakes Road není asi 15 metrů žádná zeď, takže je vidět na ulici, což byl teda hodně vtipný pohled.
Opět tam stálo spoustu aut a všichni si to fotili. Celkem nakonec zeď chyběla na 3 místech, a v Nature reserve ji ještě teď stále opravují.
Když jsem vyjela ven hlaví branou dostala jsem se do obrovské zácpy všemi směry.
Vyzvednutí dětí ze školky mi zabralo celkem 3 hodiny, normálně to trvá maximálně 45 minut, když se courají.
Sice bydlíme v jednom z nejstřeženějších a zároveň nejbezpečnějších estatů v JAR, ale v případě živelné pohromy nemáme šanci se z něj dostat....

Středu na to byla ještě blesková záplava na dálnici u Johanesburgu a na letišti, jeden township - Alexandrii to komplet spláchlo.
Tohle není parkoviště, to je dálnice.

Teď už máme opět slunce :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majka | Web | 21. listopadu 2016 v 11:18 | Reagovat

Ta vodička, to je něco! Příroda je mocná!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama