Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Domácí škola

1. prosince 2016 v 17:33 | Simča
Od září, co je Bětka zapsaná do české školy v Praze, jsme nasadili domácí vyučování. Jedním slovem, je to PEKLO.
Nová unifoma

Ze školky chodí většinou ke 4 odpoledne. Dopoledne se tam učí anglicky psát a číst, což se ukázalo jako hodně blbý tah učit ji ve stejnou dobu česky číst. Prostě ji tím matu. Anglicky se učí číst a psát foneticky, tzn. hláskuje "k e t" píše "cat". Když ji předříkávám nějaké slovo česky, sama jsem z toho zblblá. Takže máme "české a" "české u" , "české k". No bordel. Už umí napsat malým a velkým tiskacím celou abecedu, takže když po ní chci naše písanky, kde musí psát celý řádek jednoho písmene, nadává, že je to hrozná nuda.
No a jak už jsem psala, nezvládáme si na to udělat čas.
Paní učitelka v české škole mi radila, že máme dělat mezi češtinou a angličtinou větší přestávku. No jo, jenže tady děti vstávají v 6 ráno do školky, takže se je snažím dát spát spíš dřív - mezi 19-20:00. Většinou to končí tak, že před spaním, když čtu Štěpánovi pohádku, tak jí dám za úkol napsat 2 stránky písanky. Píše příšerně. A pak s ní večer místo pohádky čtu. Přitom je totálně na zabití, mám pocit, že mi to dělá schválně.

O něco lepší je, když si k tomu sedneme o víkendu po obědě, když jde Štěpán spát. Ale ne o moc, v neděli to také byla očista.
Minulý týden to byla legrace. Večer po koupání jsme otevřely písanku na nové stránce a z půlky bylo dopsaná. Tak jsme na to tak koukaly - obě s Bětkou a pak přišel Štěpán a říkal, že ji to vyplnil. Nebylo to o moc hůř napsané. Tak jsem říkala, že dám každému jednu a na zkoušku, pro paní učitelku, vyberem na konci školního roku tu hezčí.

Do první třídy - na leden- se Bětka hrozně těší. Dokonce je úplně nadšená z uniformy. Ona, která si loni uniformu nechtěla ani vyzkoušet v obchodě, se do ní teď pořád obléká a všem ji ukazuje, jak ji hrozně sluší :-)

Nynější uniforma

Pokud s domácím učením máte někdo zkušenosti, budu ráda za rady. Moc by mi pomohlo, kdybyste mi někdo poslal fotku písanky (klidně do emailu), jak to má vypadat vyplněné. Obávám se, že ta naše moc na ukazování není.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama