Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Příhody z prvních dní ve velké škole

10. února 2017 v 12:00 | Simča |  Běžný život
První 3 týdny školy jsou za námi. Jako obvykle, ne vše jde jako po másle.
Příhoda číslo jedna. Bětka má každé pondělí plavání. Na to se musí před obědem převléct do plavek. Na oběd chodí s Aftercare. A tyhle dva logické výroky se v praxi jaksi vylučují. Bětka se jde převléknout, což ji hrozně trvá, nikdo neví proč. Chodí se převléknout na záchod, proč, to nevím, ale každopádně záchod je hned vedle třídy, převlékárna mnohem dál (to by možná ani nestihla to plavání, kdyby se převlékala tam). I když je záchod tak blízko, a paní učitelka z Aftercare čte jména, kdo s ní má jít na oběd, prostě na ní nepočkají a na oběd odejdou každé pondělí bez ní. Takže je bez oběda. Místo oběda zůstává ve třídě s ostatními dětmi, který ho ale mají s sebou. Minulé pondělí nestihla sníst svačinu v 10:00 (nesnědla z ní vůbec nic), takže byla od rána od 7:00 do odpoledne do 3:30 bez jídla. Je mi divné, že nemá hlad (já bych hlady chcípla), tak přemýšlím, jestli i přesto, že je ze školy nadšená, není krapet ve stresu. Pondělky jsem reklamovala u paní učitelky i v aftercare, zatím bez výsledku. Nikdo vlastně neví, proč ji neberou s sebou, tak snad se to časem spraví.

Příhoda číslo dvě. Po začátku sportů ve druhém týdnu jsem zjistila, že ji úplně nemůžu nechat jít samotnou s taškou na zádech, lunchboxem a sportovní taškou. Má toho prostě moc, většinou musí mít náhradní uniformu (v tašce) a svetr (v tašce) a je jak vánoční stromeček. Takže ji můžu pustit samotnou jen ve středu, kdy má tělák a zároveň na sobě sportovní uniformu (odpadá sportovní taška) a v pátek, i když v pátek má fakt těžkou tašku, nese knížku na výměnu do knihovny a jde dopoledne na klavír, takže nese knížku na klavír, ale opět odpadá sportovní taška. Ty další tři dny nesu jednu tašku já a lunchbox Štěpán.

Příhoda číslo tři. S příchodem nového školního roku začala Bětka dostávat kapesné. Je z něj úplně nadšená. Má na týden 15 Randů (cca 27 Kč), výše kapesného je kvůli tomu, aby si za to mohla něco koupit v Tuckshopu. Dostává ho vždy v pondělí večer. Z dřívějška už měla ušetřeno asi 50 Randů z různých jednorázových akcí. Nadšeně ještě večer spočítala kolik má a ráno při přestávce si šla něco koupit. Odpoledne jsem zjistila, že se nedotkla svačiny, zato ji v lunch boxu a v tašce přibyly 2 balíčky popcornu se sýrovou příchutí (jí jen slaný) a perlivá voda s brusinkovou příchutí (pije jen jen neperlivou bez příchutě). Nic z toho včetně svačiny nebylo otevřené. Sumasumárum za cca 36 Randů. Vodu doma zkusila, pochopitelně ji nechtěla, popcorn jsme jeden rozdělali a užrala jsem ji ho já se Štěpánem, protože ji samozřejmě nechutnal. Druhý popcorn jsme se spolu domluvily, že zkusí druhý den vrátit. Proč koupila 2 popcorny jsem do teď nepochopila, prý ji někdo řekl, že musí mít peníze přesně (což je blbost, nemusí, normálně vrací peníze). Proč si koupila vodu, když má plnou lahev 750ml s sebou, taky nevím. Ale druhý den mi hned hlásila, že ten popcorn vrátit nešel, že to jde jen ten samý den, co ho koupila. Tak se aspoň zeptala, i když si to kapesné moc neužije. Jojo, finanční gramotnost něco stojí. A my holt budeme muset počkat, až ji dojdou ty ušetřené peníze. Což bude tímhle tempem brzo. Tenhle týden jim paní učitelka upravilia návštěvu Tuckshopu, smí tam jen v pátek. A dnes si zapomněla peněženku - tak ji možná i něco zbyde.
Příhoda číslo čtyři. Zácpa se trochu zlepšila, ale musím parkovat na horním parkovišti, jinak se z té školy nemůžu dostat. A protože jezdíme většinou na knop, tak beru první Bětku, a pak Štěpána, který musí v 8:00 stihnout ve své školce snídani. Nevýhoda je, že z horního parkoviště je to asi 2x tak daleko pěšky do třídy než z toho spodního. Ale furt to jde.


Příhoda číslo pět. Poslední týden Bětka nejí svačinu. Když se ji zeptám, řekne, že to kvůli něčemu nestihla. Každý den kvůli něčemu jinému. Snad se to časem srovná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 alena Havrdová | E-mail | 11. února 2017 v 15:49 | Reagovat

To jsem snad neměla ani číst!Simonko,vaše školu platíte,není možné,aby se na dítě zapomnělo,a neodešlo s ostatními dětmi na oběd.Myslím,že by se to u nás v 1.třídě nestalo!!Prosím,můžeš říci p. uč.,že mě to dost namíchlo! Píšeš krásně,nemyslím si to jen já,rádi si přečteme další příhody.pusu ma

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama