Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Nákupy s dítětem a dudlík

29. června 2017 v 22:25 | Simča |  Děti
Domorodé děti nemají nejen kočárek, ale ani dudlík. Kočárky jsou málo vidět i tady ve městě, ale je to kvůli tomu, že tu nejsou chodníky, takže jediné místo, kde se s nimi dá pohybovat je obchodní centrum, a tam zas matky malé děti většinou neberou, protože mají doma chůvu, nebo prostě pomocnici, která hlídá, když se jede nakoupit.
Když vezmu Emču s sebou na nákup, tak je to mírně nepohodlné. V první řadě, jakmile je venku z kočárku, budí pozornost, každý se nad ní rozplývá (ne protože je tak roztomilá, ale protože je jediná). Už se mi stalo při jedné návštěvě PicknPay supermarket, kde řvala (tudíž jsem ji musela nosit, aby byla hodná), že na ní šáhlo postupně 6 lidí (bílí i černí) a dostala 2 pusinky od cizích lidí na ruku. Jindy se mi zase stalo, že u pokladny pobrekávala, pokladní po totálním rozplynutí se nad ní pravila, že je unavená a pomocnice mi řekla, také po rozplynutí, že chce jít Emča hned domů. Podotýkám, že obě byly černé - prostě tady se děti s sebou na nákupy neberou.

A dudlík?
Tuhle jsem si stěžovala Brendě, že Emča nechce dudlík. Ta mi na to řekla, že oni žádné dudlíky nemají, že je viděla poprvé v životě až tady, že je to luxus pro bohaté. Ale nemyslete si, že když domorodé dítě řve, matka vytáhne prso a nakojí ho. Chyba lávky!
Dítě má od měsíce věku, to je doba, kdy má matka povinnost jít pracovat na pole, pevný řád. Ráno má kaši s ostatními dětmi z rodiny, co jdou do školy. Pak zůstává s opatrovníkem, jak už jsem psala dříve. Když matka přijde, nakojí ho. Když ho vezme s sebou na pole, v době svačiny ho nakojí. Jinak ho nechává osudu. Rozhodně ho neuspává. Nakojí ho, u toho dítě usne, položí ho na nějaký ručník na zem. Dítě spí 2-3 hodiny. Když se vzbudí a není čas kojení, nekojí ho. V podstatě ho nechá brečet, když nemá čas se s ním bavit. A protože to takhle dělá od malička, dítě je zvyklé nevyžadovat moc pozornost.
Jednou takhle Brenda odložila svoje dvojčata, když byly ještě miminka, a pokousaly je hrozně mravenci.
Divila jsem se, že dítě nesežere nějaké zvíře. Na to mi řekla, že oni moc dravých zvířat nemají, jen hady. Ale hadi prý neuštknou dítě, které je kojené. Mateřské mléko hadům smrdí, stejně jako naftalín.

Z toho plyne ponaučení - až dáte svého kojence spát na zem někde v divočině, hadů se nebojte, jen se ujistěte, že tam není mravenčí dálnice Mrkající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tyrkysový Delfín | Web | 29. června 2017 v 22:53 | Reagovat

Je hrozně zajímavé číst o tom, jak to chodí s dětmi na druhém konci světa :) Píšeš moc hezky, stoprocentně se tu brzy opět objevím :D :-(

2 barinka | 1. března 2019 v 8:52 | Reagovat

dudlíky po dvou kusech, které jsou vhodné pro děti různých věkových kategorií-

http://www.mracekzhracek.cz/dudliky/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama