Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Náušnice v Africe?

11. července 2017 v 22:43 | Simča |  Děti
Další mýtus zbořen. Když byly Emče 2 měsíce, začala jsem zjišťovat, jak je to tady s náušnicemi u holčiček.
Bětce jsem nechala píchnout uši, když jí byly 3 měsíce, hned po prvním očkování. Zkušenost to byla příšerná, doktorka si to neoznačila, a pravé ucho jí píchla 3x, než se trefila. Za zvolání "jé to je moc vysoko resp. nízko, píchneme to znovu". Po téhle hrůzostrašné zkušenosti jsem se zařekla, že u další holčičky nikdy nenechám uši píchnout, náušnice jedině nastřelit a jen na osobní doporučení od někoho známého.
Při další návštěvě očkovací sestry (o té vám napíšu podrobně v jiném příspěvku) jsem se jí na náušnice zeptala. Chvíli na mne koukala, na co, že se to ptám. Pak pravila, že to tu není zvykem, že propíchnout uši miminkům dělají jen Indky, a že neví, kde to dělají. A také, že v některých školách holčičky nesmí náušnice nosit. Když je někdo chce, nechá si je propíchnout až v pubertě.
Takže v Africe nepíchají uši. Ptala jsem se Brendy, ta náušnice má, odkdy je má. Také mi řekla, že až od puberty (má jen jednu dírku v každém uchu). Když jsem se ptala dál, říkala, že dřív různé kroužky a náušnice mívali, ale že to je tak 3 generace zpátky. Že už její maminka nemá nic propíchnutého, její dcery také ne. Ty navíc nemají ve škole povolené ani vlasy, natož náušnice.
Pak jsem potkala jednu sousedku - Němku s roční holčičkou. V Německu je zase zakázané dát náušnice do 4 let věku dítěte. A ta holčička měla nově nastřelené náušnice. Tak mi poradila, že v The Grove (náš nejbližší obchoďák) v dětském obchodě nastřelují, že jsou moc šikovné (matka s dcerou) a nastřelují dokonce simultánně-každá jedno ucho. Za týden nastřelí cca 30 tery náušnice.
Pak jsme šly na očkování a sestra doporučovala to samé.
Tak jsme to zkusily - a máme náušnice - dokonce z Afriky. Už jsem myslela, že budu muset napsat o doporučení do Prahy kamarádkám na Facebook, ve smyslu " tady v Africe nenosí holčičky náušnice…"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 16. července 2017 v 13:28 | Reagovat

Ještě že to nakonec dobře dopadlo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama