Blog o pobytu naší rodiny (já, manžel a 3 děti)
v Jihoafrické republice.

Zlomený prsteníček 2. díl

28. února 2018 v 22:47 | Simča |  Běžný život
Na rentgenu ji vyfotili, já na to koukala, a ještě jsem se ptala, jestli to je teda vykloubený nebo ne. Na což mi řekli, že mi nesmí nic říct, že mi to sdělí až doktorka a že můžu místo ptaní raději zaplatit ten rentgen. Vyfotila jsem si to a došlo mi, že ten prst je v jamce, jak má být, ale zato, že je zlomený, a je na stranu, že jí to budou muset srovnat, že takhle ji to do sádry nedají. A už jsem vzpomínala, jak dělali sádru Štěpánovi, ve stejné nemocnici a že to konzultovali s ortopedem.
Zpět na pohotovosti jsme se po 45 minutách dočkaly doktorky. Byly 3 hodiny odpoledne. V 7 večer jsem měla být na valentýnské večeři s překvapením s mým drahým manželem. Tomu jsem teď horečně psala o jméno ortopeda. Doktorka jen suše zkonstatovala, že je to zlomený, že se to musí narovnat a to musí udělat ortoped. Že to pošle tomu, co má službu. Byl to jiný, než ten, co konzultoval Štěpána. Toho původního mezitím sehnal Míla a dozvěděl se, že zmíněného doktora Monni doporučuje. Řekli, že když jedla naposledy ve 12, tak může jít na řadu v 18:00. Ale, že jí musí hned přijmout. Že mi udělají nabídku. Slyšíte dobře, nejdřív mi udělali nabídku. Opět to trvalo přes půl hodiny.
Přišel kluk z recepce, podal mi nabídku na 17 tisíc Randů, to je asi 29 tisíc Kč, pouze za nemocniční služby, pokoj na dětském oddělení a pronájem sálu. Doktor a anestezie se platí zvlášť. A říká: "to je vaše nabídka Madam", Já:" To chcete zaplatit půlku nebo celý?" "Celé předem Madam, abychom vás mohli přijmout Madam" Takže já si šla ráno koupit boty na podpatku za cca 1500 (které jsem nestihla) a místo toho si koupím srovnání prstu naší drahé dcery za 17 plus pohotovost? Natvrdlý chlapeček a natož paní učitelka tělocviku! Aneb jak pozbýt pračky, sušičky a myčky ve 2 vteřinách.
Nebojte, já si to vymohu zpět na naší zdravotní pojišťovně, ale bude to trvat minimálně měsíc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama